معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: پنج شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٦ |
در ضیافت شام و نشست هم اندیشی که در تاریخ 23/6/1396 با حضور چند تن از اعضای محترم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی کشورمان در گوانجو برگزار گردید در خصوص روابط اقتصادی و تجاری کشورمان با استان گواندونگ و مسائل گمرکی و نیز برخی مشکلات موجود ایرانیان در این زمینه بحث و تبادل نظر بعمل آمد.
مراسم جشنی به مناسبت عید سعید غدیر خم و عید ولایت از سوی این سرکنسولگری، در روز دوشنبه مورخ 20شهریور ماه در محل ساختمان اسکات برگزار گردید. در این مراسم که با حضور تعدادی از هموطنان عزیز برگزار شد پس از تلاوت آیانی از قرآن کریم و سخنرانی کوتاه اینجناب به همین مناسبت؛ یک گروه موسیقی سنتی ایرانی بنام فولکلور جدید به اجرای زنده چند قطعه موسیقی پرداختند و در پایان از مهمانان به صرف شام پذیرائی بعمل آمد.
مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی گردشگری گوانجو صبح روز جمعه 17 شهریور ماه (8 سپتامبر2017) با سخنرانی مقامات چینی و با حضور مسئولان گردشگری از کشورهای مختلف برگزار گردید. امسال با تلاش های سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو و همکاری دفتر اطلاع رسانی گردشگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو، غرفه کشورمان در این نمایشگاه که ششمین سال برگزاری آن می باشد از جنب و جوش بیشتری برخوردار است. یک گروه موسیقی سنتی ایرانی در طول روزهای برگزاری نمایشگاه، در محل غرفه کشورمان اجرای برنامه دارند و برخی از دست اندرکاران غرفه با پوشیدن لباس سنتی گیلکی، رنگ و بوی جذاب تری را به غرفه بخشیده اند.
روز سه شنبه مورخ 7 شهریور ماه 1396 آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران با آقای فانگ جیان هونگ؛ مدیرکل دپارتمان فرهنگ استان گواندونگ ملاقات و در خصوص همکاریهای این استان با ایران در بخشهای مختلف فرهنگی گفت و گو و تبادل نظر نمود.
مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین نمایشگاه گوانجو، با حضور تعدادی از مقامات استان گواندونگ و شهر گوانجو، نمایندگان سرکنسولگریهای مقیم از جمله سرکنسول و کنسول اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و با سخنرانی شهردار گوانجو و معاون شهردار هاربین در تاریخ سوم شهریور ماه 1396 ( 25 اوت 2017) برگزار گردید. غرفه ای نیز از طرف سرکنسولگری در سالن شماره 4 این نمایشگاه به معرفی جاذبه های گردشگری و نیز عرضه برخی محصولات نانو فناوری پرداخت که با استقبال بازدید کنندگان مواجه شد. لازم به ذکر است که این نمایشگاه در 11 سالن و به مساحت 7000 متر برگزار و به مدت 4 روز دائر است و انواع محصولات مانند محصولات مصرفی، غذائی، کشاورزی، فناوریهای نوین و دنیای مجازی، طلا و مصنوعات از کشورهای مختلف در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت .
روز سه شنبه 31 مرداد ماه، آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو؛ طی مصاحبه اختصاصی با روزنامه "اینترنشنال بیزنس دیلی" به سوالات خبرنگار این روزنامه پاسخ گفت.
روز پنجشنبه 25 مرداد ماه؛ آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو و آقای رجبی کنسول، با آقای وانگ شیائو یونگ معاون اجرائی فرودگاه بین المللی باییون گوانجو دیدار نمود. در این ملاقات، در خصوص وضعیت پروازها از این فرودگاه به ایران و ضرورت خدمات رسانی مناسب تر به مسافران و موقعیت بهتر جهت پارکینگ هواپیما های ماهان ایر بحث و رایزنی صورت گرفت.
روز پنجشنبه نوزدهم مرداد، آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو، در سمینار فرصت های بازار ایران در شهر فوشان در جمع بیش از 100 فعال اقتصادی و نمایندگان شرکت های این شهر حضور یافت و به ایراد سخنرانی در خصوص ظرفیت های اقتصادی ایران، جاذبه ها و مشوق های سرمایه گذاری، قوانین سرمایه گذاری، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مقررات تشویقی در این مناطق پرداخت.
روز چهارشنبه 18 مرداد ماه، آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو؛ با حضور در استودیو تلویزیون گواندونگ، به مصاحبه اختصاصی با برنامه Face Time پرداخت و به سوالات مجری برنامه پاسخ گفت. در این مصاحبه در خصوص مناسبات جمهوری اسلامی ایران با چین و استان گواندونگ، برنامه های سرکنسولگری در ابعاد مختلف جهت توسعه مناسبات، اقلام صادراتی کشورمان به چین، اهمیت گواندونگ در مناسبات تجاری جمهوری اسلامی ایران، سیاستهای تشویقی کشورمان جهت جذب سرمایه گذاری خارجی، دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران در خصوص طرح یک کمربند یک راه، اقدامات جمهوری اسلامی ایران جهت توسعه گردشگری و جاذبه های گردشگری ایران توضیحاتی ارائه گردید.
در دیدار وزرای امور خارجه ایران‌ و اسلوونی راههای تقویت روابط دو جانبه، برجام،‌ مسائل بین المللی و منطقه ای از جمله همه پرسی در کردستان عراق مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.
در دیدار برت کُندرس و دکتر محمد جواد ظریف مسائل مختلف روابط دوجانبه و راههای گسترش آن مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت. مسائل منطقه ای و بین المللی و نیز برجام از دیگر محورهای گفتگوی دو مقام بود.
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و نامیبیا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و در خصوص همکاری های دو جانبه و بین المللی و راههای گسترش روابط دو کشور گفتگو و تبادل نظر کردند.
اعضای شورای سردبیری روزنامه نیویورک تایمز صبح امروز به وقت محلی با دکتر ظریف دیدار و در خصوص مسائل مختلف منطقه ای، بین المللی، برجام و ... پرسش و تبادل نظر کردند.
وزرای امور خارجه عراق، ايران و تركيه در نشست سه جانبه خود در روز ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۷ ( ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ) در نیویورک در مورد طرح همه پرسی در اقلیم کردستان عراق را برگزار و در مورد اصول زیر به توافق رسیدند:
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در "کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا" (CICA) شرکت و سخنرانی کرد.
رییس جمهور اظهار داشت: ملت ایران خواهان روابط گسترده با جهان، ثبات و امنیت در منطقه و توسعه و پیشرفت در داخل کشور هستند و به خوبی می دانیم که توسعه ایران بدون ثبات و آرامش در منطقه امکانپذیر نیست و لذا همه تلاش خود را برای کمک به کشورهای منطقه و مبارزه با تروریسم به کار گرفته ایم.
دکتر محمد جواد ظریف و زیگمار گابریل وزرای امور خارجه ایران و آلمان لحظاتی پیش در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کردند.
وزرای امور خارجه ایران و فرانسه دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار در خصوص روابط دو جانبه و مسائل منطقه بویژه همه پرسی در کردستان عراق گفتگو و بر حفظ تمامیت ارضی عراق و احترام به قانون اساسی تاکید شد.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر