معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: پنج شنبه ٠٢ آذر ١٣٩٦ |
بسمه تعالی به اطلاع هموطنان ارجمند ایرانی و فارسی زبانان عزیز مقیم جنوب چین می رساند، در پی حادثه زلزله در استان کرمانشاه که خسارات جانی و مالی زیادی به مردم شریف این استان وارد نمود و در راستای ایفای وظیفه انسانی کمک به حادثه دیدگان و کاهش آلام آنان، در چارچوب یک اقدام مشترک و هماهنگ میان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو، شورای بازرگانان ایرانی مقیم چین ( گواندونگ)، هیات محبین اهل البیت (ع) گوانجو و مجمع دانشجویان ایرانی گوانجو، برنامه خیریه ای در روز یک شنبه ۲۸ آبان مصادف با ۱۹ نوامبر از ساعت ۱۷ لغایت ۲۰ در محل مجتمع آموزشی جمهوری اسلامی ایران در گوانجو برگزار خواهد شد. لذا از عموم ایرانیان و فارسی زبانان ارجمند و نیز اتباع چینی علاقه مند به امور خیریه دعوت می گردد با حضور در این برنامه و با نشان دادن همت بلند خود، گامی در راستای این اقدام ارزشمند انسانی بردارند. در این خصوص موارد ذیل مزید استحضار اعلام می گردد: - از خانواده های محترمی که تمایل دارند دعوت می گردد، نسبت به تهیه و پخت غذا و فروش آن در این خیریه جهت کمک به حادثه دیدگان زلزله اقدام نمایند. - میزان کمک مالی برای این اقدام خیر محدودیتی نداشته و تابع همت بلند عزیزان خواهد بود. - خیرین عزیزی که بهردلیل در تاریخ مزبور در گوانجو حضور نداشته و امکان مشارکت حضوری ندارند، می توانند پیشاپیش یا متعاقبا نسبت به اعطای کمک های خود اقدام نمایند. - مبالغ جمع آوری شده بسته به میزان آن، صرف کمک به تامین مایحتاج آسیب دیدگان زلزله و یا بازسازی و تامین سرپناه برای آنان خواهد شد و اطلاع رسانی شفاف در این خصوص صورت خواهد گرفت. پیشاپیش همت بلند تک تک شما عزیزان را ارج می نهیم. - سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو - شورای بازرگانان ایرانی مقیم چین ( گواندونگ) - هیات محبین اهل البیت (ع) گوانجو - مجمع دانشجویان ایرانی گوانجو
روز سه شنبه ۲۳ آبان نشست جناب آقای شیرغلامی سرکنسول و کارشناسان نمایندگی با تعدادی از اعضای هیات مدیره شورای بازرگانان ایرانی مقیم چین ( استان گواندونگ ) در محل سرکنسولگری برگزار شد. در این نشست بر لزوم همگرائی، همفکری و استفاده از توان شورا در تعامل با سرکنسولگری در راستای توانمندسازی ایرانیان و استفاده از ظرفیتهای مختلف در حوزه جنوب چین در همکاریهای اقتصادی و تجاری و فرهنگی با ایران تاکید بعمل آمد و برنامه های آتی شورا و همکاری های مشترک میان سرکنسولگری و شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۱ و ۲۲ آبان با سفر به شهر چونگ زو در استان گوانشی جوانگ، با مقامات این شهر در خصوص همکاری های تجاری فیمابین ایران و این منطقه رایزنی و تبادل نظر نمود.
همزمان با اربعین سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، ایرانیان مقیم گوانجو پس از شرکت در مراسم عزاداری اربعین، در یک حرکت انسان دوستانه جمعی، با حضور در مرکز انتقال خون گوانجو، در برنامه اهداء خون مشارکت نمودند. این برنامه که بیش از پنجاه نفر از هموطنان مقیم گوانجو در آن حضور داشتند، از سوی رسانه های چینی از جمله تلویزیون گواندونگ، روزنامه چاینا دیلی، روزنامه نانفانگ و هفته نامه سیلک رود تحت پوشش خبری قرار گرفت. هموطنان حاضر در برنامه، هدف خود از این اقدام را بزرگداشت اربعین حسینی، ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی ایثار و تقویت دوستی میان ایران و چین دانستند.
بسمه تعالی به اطلاع هموطنان ارجمند مقیم جنوب چین می رساند همانند سال گذشته، هماهنگی لازم جهت اجرای سنت حسنه اهدای خون که یک اقدام ارزشمند ملی، فرهنگی و مذهبی است، با مراکز ذیربط به عمل آمده تا در روز اربعین شهادت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، با مشارکت در این اقدام انسان دوستانه، بار دیگر ارزش های والای اسلامی و ایرانی را به منصه ظهور برسانیم. لذا از عموم شما عزیزان دعوت بعمل می آید از ساعت ۱۵تا ۱۷روز پنجشنبه ۱۸آبان ماه ۱۳۹۶مصادف با ۹نوامبر ۲۰۱۷ روز اربعین حسینی، در محل مرکز اهدای خون گوانجو به آدرس ذیل حضور بهم رسانند. Guangzhou Blood Center 31 Luyuan Road, Yuexiu District, Guangzhou 广州血液中心 越秀区麓苑路31号 لازم به ذکر است که امسال به علت همزمانی ایام تاسوعا و عاشورا با تعطیلات پائیزه در چین، برگزاری این مراسم به روز اربعین موکول گردید.
تیم فوتبال سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران متشکل از اعضای سرکنسولگری و هموطنان مقیم گوانجو در تورنمنت فوتبال سرکنسولگری های مقیم گوانجو که از سوی دفتر امور خارجه گوانجو برگزار شد شرکت نمود . در حمایت از زیست بوم کشورمان، نام یوزپلنگ ایرانی بر پیراهن های تیم، نقش بسته بود. این تیم در ماه نوامبر در تورنمنت ISA- R&F نیز شرکت خواهد کرد.
جناب آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران و کارشناس اقتصادی سرکنسولگری روز پنجشنبه مورخ 27/ 7/ 1396 از شرکت BYD مهمترین خودرو ساز الکتریکی و نیز انواع باتری های قابل شارژ و محصولات انرژی های نوین در چین در شهر شنزن بازدید نموده و با مدیران این شرکت در خصوص توسعه همکاری ها گفتگو نمودند.
جناب آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو از تاریخ 19 لغایت 22 مهر ماه طی سفر به استان ( منطقه خود مختار) گوانشی؛ ضمن ملاقات با مسئولان این استان و بازدید از شهرهای نانینگ، چینجو و بیهای و مراکز تولیدی، تجاری، صنعتی و فناوری این شهر ها، در خصوص توسعه همکاریها میان جمهوری اسلامی ایران و استان گوانشی تبادل نظر و گفتگو نمود.
با تلاش و پیگیری های بعمل آمده از سوی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو، طی مراسمی در صبح روز چهارشنبه 4 مهر ماه با حضور دانش آموزان، اولیای آنها و تعدادی از ایرانیان و فارسی زبانان مقیم گوانجو، محل جدید مجتمع آموزشی جمهوری اسلامی ایران افتتاح گردید. مدرسه جدید در مکانی مناسب و با 6 نفر کادر آموزشی اعزامی از کشور از مقطع ابتدایی تا دبیرستان به فعالیت آموزشی خود ادامه خواهد داد و امکانات جانبی مناسبی نیز برای بهبود وضعیت آموزشی و کمک آموزشی در آن مهیا شده است. در این مراسم همچنین از آقایان سرپولکی، فانی لاری و باشی از خیرین مقیم گوانجو که در ارتقاء وضعیت مدرسه ایفای نقش کردند تجلیل بعمل آمد.
دکتر ظریف: هنگامی که واقعا برای صلح و مقابله با ترور در حال کار هستید نیازی به سخنان توخالی یا جادوگری از جمله استفاده از گوی درخشان ندارید.
دکتر ظریف: به همراه رئیس جمهور روحانی و سرلشگر باقری و همتایان مان از روسیه و ترکیه در نشست تاریخی سران در سوچی برای کمک به مردم سوریه جهت دستیابی به یک صلح عادلانه و پایدار هستیم. در مسیر درست حرکت می کنیم.
رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه همکاری ایران، روسیه و ترکیه در راستای صلح و ثبات منطقه ادامه خواهد داشت، گفت: ما همه را به تلاش برای ایجاد صلح و ثبات پایدار در منطقه دعوت می‌کنیم و این را در راستای بازگشت آوارگان به سوریه و بازسازی این کشور می‌دانیم.
روسای جمهوری اسلامی ایران ، روسیه و ترکیه در بیانیه ای مشترک ، با تایید مجدد حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه ، توافق نمودند تا شکست نهایی گروه های تروریستی به همکاری با یکدیگر ادامه دهند.
رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به روابط رو به گسترش ایران و ترکیه، بر استفاده حداکثری از توانمندی ها و ظرفیت های موجود در راستای توسعه مناسبات و همکاری های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی دو کشور تاکید کرد.
رییس جمهوری اسلامی ایران، پیروزی بر گروه های تروریستی در سوریه و عراق را آغاز مبارزه و تلاشی بزرگ برای ریشه کنی اشکال تبعیض، فقر و خشونت در سراسر منطقه دانست و تاکید کرد که این مبارزه گسترده تر تنها با مساعی دولت ها و ملت های مسئولیت پذیر به فرجام خواهد رسید.
اجلاس سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه بعد ازظهر چهارشنبه به وقت محلی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان در شهر سوچی روسیه آغاز شد.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص ادعای روزنامه کویتی الجریده گفت: ایران درخواستی از تونس برای میانجی گری میان ایران و عربستان نداشته و این خبر تکذیب می شود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: دشمن خصومت خود را از هر طرف تشدید کرده تا مقاومت برخاسته از تفکر انقلابی و اسلامی را در منطقه نابود کند اما جوانان و مردان مؤمن و پراستقامت، با دفع غده سرطانی تکفیری داعش، دشمنان را به زانو در آوردند و مفهوم ما می‌توانیم را بار دیگر برای همه اثبات کردند.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر