معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: سه شنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٧ |
حداکثر مهلت دریافت معافیت تحصیلی پیرو دستورالعمل معاونت مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا دانشجویانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل شده اند باید حداکثر تا پایان سال اول تحصیلی نسبت به دریافت معافیت تحصیلی خود اقدام نمایند، در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نبوده و پس از گذشت مهلت معرفی به عنوان مشمول غایب محسوب می گردند. دانشجویان مشمولی که شرایط اخذ معافیت تحصیلی را دارند ولی تا کنون درخواست خود را به ثبت نرسانده اند، برای آخرین مرتبه و حداکثر تا تاریخ 1397/6/31 فرصت داده می شود تا با ارائه مدارک لازم نسبت به دریافت معافیت تحصیلی خود اقدام نمایند. بدیهی است از تاریخ 1397/7/1 مطابق دستورالعمل جامع معافیت تحصیلی، درخواست های مربوطه قابل رسیدگی نبوده و تبعات ناشی از آن بر عهده دانشگاه ها و دانشجویان خواهد بود. ضمنا" با توجه به روند بررسی مدارک در سامانه وزارت بهداشت، لازم است متقاضیان واجد شرایط حداکثر تا تاریخ 1397/5/15 نسبت به ثبت درخواست معافیت تحصیلی و ارائه مدارک مورد نیاز در سامانه تسهیلات ارزی و غیر ارزی مرکز خدمات آموزشی به نشانی ذیل اقدام نمایند. http://mohed.behdasht.gov.ir/Educationportal
فرم های مورد نیاز دانش آموختگان خارج از کشور برای نظام وظیفه بر اساس اعلام اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نظر به اینکه وضعیت تحصیلی دانش آموختگان ذکور خارج از کشور پس از فراقت از تحصیل باید به اداره نظام وظیفه اعلام گردد، لذا دانش آموخته، والدین و یا وکیل رسمی و قانونی این دسته از دانش آموختگان باید پس از تائید مدارک در سیستم تاک و دریافت کد رهگیری نهائی نسبت به پر نمودن فرم های ذیل اقدام نموده، همراه مدارک مورد نیاز به اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه نمایند.
معافیت کفالت و پزشکی قوانین و مقررات جدید سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در خصوص بهره مندی مشمولین خارج از کشور از معافیت کفالت و پزشکی به شرح ذیل اعلام می گردد. 1-سن معافیت کفالت پدر 70 سال تمام می باشد. 2-آن دسته از متقاضیان معافیت پزشکی در صورت داشتن حداقل سه سال اقامت در خارج از کشور، می تواند ضمن مراجعه به نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند. 3-آن دسته از دانشجویان ایرانی که از معافیت تحصیلی استفاده می نمایند در صورتی که متقاضی بهره مندی از معافیت پزشکی و یا کفالت پدر باشند، می توانند پس از مراجعه به داخل کشور نسبت به اخذ معافیت پزشکی و کفالت پدر از طریق پلیس +10 اقدام نمایند و نیازی به حضور در بخش کنسولی نمایندگی های جمهوری اسلامی در خارج از کشور جهت تشکیل پرونده در این خصوص نمی باشد.
کسب مدال طلای تیمی توسط تیم تیراندازی با کمان مدرسه جمهوری اسلامی ایران در گوانجو-چین درمسابقات جوانان و نوجوانان آسیا در هنگ کنگ.
به اطلاع هموطنان ارجمند می رساند کتاب قانون ورود و خروج اتباع خارجی در چین که توسط این سرکنسولگری ترجمه و منتشر شده، در باجه کنسولی در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو
افتتاح دفتر نانوی ایران در گوانجو روز جمعه پانزدهم تیرماه، مراسم افتتاحیه مرکز نانوی ایران در جنوب چین در منطقه هوانگپو شهر گوانجو برگزار شد. در این مراسم که با حضور نهادها و شرکت های چینی در حوزه فناوری برگزار گردید، آقایان سرکار دبیرکل ستاد توسعه نانو، شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو و هوادونگ یه رئیس دفتر صنایع کوچک و متوسط شهرداری گوانجو به ایراد سخنرانی پرداخته و با اشاره به جایگاه اول چین در فناوری نانو و جایگاه پنجم ایران در این عرصه در سطح جهان، گشایش دفتر نانوی ایران در گوانجو را بعنوان سازوکار مهمی در راستای همکاری های برد-برد در حوزه فناوری و ایجاد بازار جهت محصولات نانوی ایران توصیف نمودند. دفتر و نمایشگاه نانوی ایران به مساحت دویست متر در منطقه هوانگپو که از مناطق محوری توسعه فناوری در شهر گوانجو به شمار می رود قرار گرفته و در ایجاد آن؛ ستاد فناوری نانوی کشورمان، کمیسیون صنعت و فناوری شهرداری گوانجو، اتاق بازرگانی گوانجو و شرکت ثبت مالکیت معنوی WTOIP همکاری داشته اند. در حاشیه این برنامه، سمپوزیوم نیم روزه توسعه و تجاری سازی فناوری های نو ایران و چین برگزار گردیده و سند همکاری راهبردی میان انجمن ارتقا و توسعه مواد جدید صنعتی گوانجو و مرکز نانوی ایران امضا شد و در خاتمه حاضران از نمایشگاه دستاوردهای فناوری نانوی جمهوری اسلامی ایران بازدید نمودند. جمهوری اسلامی ایران جایگاه پنجم را در فناوری نانو در اختیار دارد و از سال ۲۰۱۶ اولین دفتر نانوی ایران در شهر سوجو استان جیانگسو در چین با هدف معرفی و توسعه بازار جهت فناوری و محصولات نانوی کشورمان تاسیس گردید.
تیم تیراندازی با کمان مجتمع آموزشی جمهوری اسلامی ایران در گوانجو که در مردادماه سال جاری به عنوان تیم کشورمان در مسابقات آسیایی نوجوانان و جوانان آسیا ماده ریکرو در هنگ کنگ شرکت خواهد کرد، جهت برگزاری اردوی آماده سازی در کمپ بین المللی تیراندازی با کمان، عازم کره جنوبی گردید.
در ملاقات آقایان شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو و مقیمی معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با مدیرکل نمایشگاه صنایع کوچک و متوسط چین و معاون سازمان صنایع کوچک گواندونگ، زمینه های همکاری از جمله در نمایشگاه صنایع کوچک گوانجو مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در نشست مشترک سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو با آقای مقیمی معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و مدیران عامل پنج شرکت ایرانی حوزه خشکبار و مواد غذایی از استان های مختلف، زمینه های توسعه صادرات به بازار چین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته بود. پیش از آن، این هیات به اتفاق آقای شیرغلامی سرکنسول و مسایلی کنسول اقتصادی با سفر به استان گوانشی، از امکانات موجود در شهر چونگ زو بعنوان محور جدید خشکبار در چین بازدید به عمل آورده بودند.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص ادعایی که روز گذشته توسط فردی به نام رجب صفراف در یکی از رسانه های فارسی زبان خارجی منتشر شد، اظهار داشت: بررسی سوابق نشان می دهد که ایشان هیچگاه فردی مذاكره كننده از جانب هیات مذاکره کننده روسیه با هيات ايرانی در مذاکرات خزر نبوده است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان مهمی درباره اوضاع اقتصادی و معیشتی، شرارتهای امریکا و پیشنهاد مذاکره و نیز ضرورت وحدت عمومی مردم و مسئولان خاطرنشان کردند: مشکلات اقتصادی و راه‌حلهای آن معلوم است، هیچ بن بستی در کشور وجود ندارد .
سخنگوی وزارت امور خارجه عملیات تروریستی اخیر در اردن که چندین کشته و مجروح بر جای گذاشت را محکوم و با دولت، مردم و خانواده قربانیان این جنایت ابراز همدردی کرد.
سرمقاله روزنامه اعتماد به قلم بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با عنوان " خزر؛ درياي صلح و دوستي"
رئیس‌ جمهور با تأکید بر اینکه اراده دولت جمهوری اسلامی ایران برقراری روابط نزدیک‌تر و صمیمی با جمهوری آذربایجان است، اظهارداشت: امروز به واسطه اراده‌ای که وجود دارد شاهد تحول بزرگی در سطح روابط و مناسبات تهران – باکو هستیم.
سران 5 کشور ساحلی دریای خزر در پایان اجلاس خزر ،به نشانه دوستی و همبستگی، تعدادی بچه ماهی خاویار را به صورت نمادین در دریا رها کردند.
روسای جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در حاشیه پنجمین اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر در زمینه مهمترین مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین الملی گفتگو و تبادل نظر کردند.
رئیس‌ جمهور با بیان اینکه با امضاء کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر گام جدیدی در روابط بهتر و بیشتر کشورهای ساحلی دریای خزر برداشته شد، اظهار داشت: امروز 5 کشور ساحلی خزر برای تقویت امنیت منطقه، روابط بهتر کشورهایشان و استفاده بهتر از دریای خزر گام بسیار مهمی برداشتند.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر