معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧ |
بیانیه وزارت امور خارجه در واکنش به صدور قرار موقت از سوی دیوان بین المللی دادگستری لاهه در پرونده شکایت دولت جمهوری اسلامی ایران علیه ایالات متحده
همزمان با عاشورای حسینی، هموطنان و دوستداران اباعبدالله الحسین (ع)، پس از برگزاری مراسم سوگواری هیات محبین اهل بیت (ع) در حسینیه مسجد هائوپن، با حضور در مرکز انتقال خون گوانجو و اهدای خون به یاد حضرت سیدالشهداء (ع)، فرهنگ ایرانی - اسلامی ایثار و انسان دوستی را به نمایش گذاشتند.
ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام، به اطلاع هموطنان ارجمند می رساند همچون سال های گذشته، با حضور در مرکز انتقال خون شهر گوانجو و اهدای خون، فرهنگ والای ایثار و نوعدوستی ایرانی - اسلامی را به نمایش خواهیم گذاشت. این برنامه پس از برگزاری مراسم عزاداري روز عاشورا در حسينيه مسجد هاوپن، ساعت ۱۵ روز پنج شنبه بیستم سپتامبر انجام خواهد شد
سرویس درخواست خدمات مهاجرت در WeChat برای اتباع خارجی مقیم گواندونگ صد و ده سرویس دولتی آنلاین به طور رسمی بر روی "Yueshengshi" (یک برنامه کوچک در WeChat) از 29 اگوست راه اندازی شد که شامل یک پلتفرم خدماتی برای اتباع خارجی مقیم گواندونگ است
شرکت در افتتاحیه نمایشگاه بین المللی سنگ گوئیجو (آنشون) در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی سنگ گوئیجو در شهر آنشون استان گوئیجو، آقای مسائلی کنسول اقتصادی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو به عنوان اولین سخنران بعد از سخنرانی افتتاحیه معاون استاندار گوئیجو ضمن اشاره به روابط خوب ایران و چین در تمامی زمینه های اقتصادی و تجاری بویژه همکاریهای صاحبان صنایع سنگ ایران با استانهای جنوب چین، بر توسعه ظرفیت های همکاری در این بخش تاکید نمود
برگزاری سمینار معرفی جاذبه های گردشگری ایران در شهر شنزن روز جمعه دوم شهریور، آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو در برنامه سمینار معرفی جاذبه های گردشگری ایران در شهر شنزن حضور یافته و به ایراد سخنرانی پرداخت. در این برنامه که با مشارکت آژانس گردشگری شنهوا، کلوب VBOSS و شرکت گردشگری وابسته به TENCENT برگزار شد،30 تن از نخبگان جوان اقتصادی، بانکی و علمی شهر شنزن نیز حضور داشتند.
حداکثر مهلت دریافت معافیت تحصیلی پیرو دستورالعمل معاونت مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا دانشجویانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل شده اند باید حداکثر تا پایان سال اول تحصیلی نسبت به دریافت معافیت تحصیلی خود اقدام نمایند، در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نبوده و پس از گذشت مهلت معرفی به عنوان مشمول غایب محسوب می گردند. دانشجویان مشمولی که شرایط اخذ معافیت تحصیلی را دارند ولی تا کنون درخواست خود را به ثبت نرسانده اند، برای آخرین مرتبه و حداکثر تا تاریخ 1397/6/31 فرصت داده می شود تا با ارائه مدارک لازم نسبت به دریافت معافیت تحصیلی خود اقدام نمایند. بدیهی است از تاریخ 1397/7/1 مطابق دستورالعمل جامع معافیت تحصیلی، درخواست های مربوطه قابل رسیدگی نبوده و تبعات ناشی از آن بر عهده دانشگاه ها و دانشجویان خواهد بود. ضمنا" با توجه به روند بررسی مدارک در سامانه وزارت بهداشت، لازم است متقاضیان واجد شرایط حداکثر تا تاریخ 1397/5/15 نسبت به ثبت درخواست معافیت تحصیلی و ارائه مدارک مورد نیاز در سامانه تسهیلات ارزی و غیر ارزی مرکز خدمات آموزشی به نشانی ذیل اقدام نمایند. http://mohed.behdasht.gov.ir/Educationportal
فرم های مورد نیاز دانش آموختگان خارج از کشور برای نظام وظیفه بر اساس اعلام اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نظر به اینکه وضعیت تحصیلی دانش آموختگان ذکور خارج از کشور پس از فراقت از تحصیل باید به اداره نظام وظیفه اعلام گردد، لذا دانش آموخته، والدین و یا وکیل رسمی و قانونی این دسته از دانش آموختگان باید پس از تائید مدارک در سیستم تاک و دریافت کد رهگیری نهائی نسبت به پر نمودن فرم های ذیل اقدام نموده، همراه مدارک مورد نیاز به اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه نمایند.
معافیت کفالت و پزشکی قوانین و مقررات جدید سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در خصوص بهره مندی مشمولین خارج از کشور از معافیت کفالت و پزشکی به شرح ذیل اعلام می گردد. 1-سن معافیت کفالت پدر 70 سال تمام می باشد. 2-آن دسته از متقاضیان معافیت پزشکی در صورت داشتن حداقل سه سال اقامت در خارج از کشور، می تواند ضمن مراجعه به نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند. 3-آن دسته از دانشجویان ایرانی که از معافیت تحصیلی استفاده می نمایند در صورتی که متقاضی بهره مندی از معافیت پزشکی و یا کفالت پدر باشند، می توانند پس از مراجعه به داخل کشور نسبت به اخذ معافیت پزشکی و کفالت پدر از طریق پلیس +10 اقدام نمایند و نیازی به حضور در بخش کنسولی نمایندگی های جمهوری اسلامی در خارج از کشور جهت تشکیل پرونده در این خصوص نمی باشد.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
نشست رسانه ای بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با رسانه های داخلی و خارجی روز دوشنبه 23 مهر 97 در محل وزارت امور خارجه برگزار گردید.
میتسوگو سایتو سفیر جدید ژاپن در ایران با دکتر محمد جواد ظریف دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تسلیم وزیر امور خارجه کشورمان کرد.
در پی ادعای بمب گذاری انتحاری در سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا و تخلیه آن، سخنگوی وزارت امور خارجه با تکذیب این خبر اظهار داشت: چنین خبر و ادعایی کذب محض است و پرسنل سفارت ما در سلامت و امنیت کامل در محل کار خود حضور دارند‌ و مشغول کار روزانه خود هستند.
قاسمى اظهار داشت: اینگونه اظهارنظرها، طرح اتهامات واهی و تکراری و خیالبافی هایی که اخیرا در سخنان مقامات آمریکایی، بویژه رئیس جمهور این کشور و برخی افراد نزدیک به وی تشدید شده است، ناشی از ناکامی های پی در پی ست که این کشور در ماه های اخیر در عرصه های مختلف در مقابل اراده راسخ ، مقاومت و تدبیر و خردورزی ایران و ايرانيان سر افراز داشته اند.
سخنگوی وزارت امور خارجه، گفت: اسدالله اسدی دیپلمات بازداشت شده ایرانی در آلمان از مصونیت کامل برخوردار است.
رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه درخشش بی نظیر و غرور آفرین زنان و مردان ورزشکار ایرانی در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ را که با ۱۳۶ مدال برای نخستین بار در جایگاه سوم قرار گرفتند را تبریک گفت.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در آیین آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور که در دانشگاه تهران برگزار شد، با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌ها گفت: این مراسم به عنوان احترام و کرنش در برابر علم، دانش، پژوهش و فناوری است و مخاطب این کرنش اساتید و دانشجویان عزیز ما هستند.
قائم مقام وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه هفدهمین اجلاس شورای رؤسای دولت های سازمان همکاری شانگهای که روز جمعه 20 مهر در شهر دوشنبه تاجیکستان برگزار شد با آقای عبدالله عبدالله رئیس اجرائی دولت افغانستان دیدار نمود.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر