معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧ |
روز سه شنبه 27 آذر ورک شاپ و دوره آموزشی بازاریابی و تجارت آنلاین با هماهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو برگزار شد.
جلسه دوره ای مجمع نمایندگان اتاق سراسری ایرانیان مقیم چین، به میزبانی اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم جنوب چین و با حضور هیات رئیسه و اعضای مجمع متشکل از مناطق سه گانه و سرکنسول جمهوری اسلامی، در شهر گوانجو برگزار گردید.
در مسابقات فوتبال سرکنسولگری های مقیم گوانجو جام R&F تیم سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران متشکل از ایرانیان مقیم به افتخار نایب قهرمانی نائل شد.
امضای تفاهم نامه همکاری میان شهرهای گرگان و گوانجو در جریان سفر هیات استان گلستان به گوانجو جهت شرکت در مجمع جهانی شهرداران و جایزه شهری گوانجو، تفاهم نامه همکاری میان شهرهای گرگان و گوانجو از سوی ون گوا هویی و عبدالرضا دادبود شهرداران دو شهر به امضا رسید. بر اساس این تفاهم نامه، شهرهای گوانجو و گرگان مسیر عقد قرارداد خواهرخواندگی را آغاز نمودند. در دیدار آقایان غراوی معاون استاندار گلستان، دادبود شهردار گرگان و شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو با آقای ون گوا هویی شهردار گوانجو، بر همکاری میان دو شهر در حوزه های تبادل تجربیات مدیریت شهری، اقتصادی، سرمایه گذاری، آموزشی، فرهنگی و ورزشی تاکید گردید.
افتخار آفرینی تیم مدرسه جمهوری اسلامی ایران در گوانجو دانش آموزان مدرسه جمهوری اسلامی ایران در گوانجو کشور چین موفق شدند مدال طلا و برنز مسابقات جوانان و نوجوانان اوپن ماکائو در رشته تیراندازی با کمان ماده ریکرو را از آن خود نمایند. در این مسابقات که در تاریخ هشتم و نهم آذرماه در ماکائو برگزار گردید محمدمتین رجبی در رده زیر ۱۵سال مدال طلا و فاطمه چهره در رده زیر ۱۲ سال مدال برنز را کسب نمودند. همچنین در مسابقات جهانی داخل سالن، تیراندازان مدرسه جمهوری اسلامی ایران در گوانجو موفق به حضور در جمع ۸ تیرانداز برتر توسط امیرعلی شیرغلامی و ۱۶ نفر برتر توسط محمد امین شفیعی شدند. امیرعلی شیرغلامی در این مسابقات که با حضور برترین تیراندازان جهان برگزار شد، در مرحله نیمه نهایی، کوبونچان قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو از کره جنوبی را شکست داد و با قرار گرفتن در جایگاه هفتم، پدیده مسابقات لقب گرفت. تیم مدرسه جمهـوری اسلامی ایران در گوانجو مرکب از پنج ورزشکار دانش آموز با سرمربیگری آقای محمدعلی کریمی در این مسابقات شرکت داشتند.
مشاهده گواهی عدم سوء پیشینه در سامانه تاک توسط متقاضی به اطلاع هموطنان مقیم خارج از کشور می رساند بر اساس هماهنگی های صورت گرفته، قابلیت رویت و چاپ گواهی عدم سوءپیشینه توسط متقاضی در سامانه تاک فراهم گردیده است. متفاضیان می توانند با مراجعه به سامانه تاک گواهی عدم سوءپیشینه خود را رویت و یا چاپ نمایند.
اطلاعیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابتدای سال 2019 میلادی(1397/10/11)کلیه ضوابط و مقررات مربوط به امکان انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور در رشته های علوم پزشکی لغو و انتقال دانشجو در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در طول مدت تحصیل و قبل از فارغ التحصیلی به داخل کشور ممنوع می باشد. بدیهی است آن دسته از افرادی که تا قبل از شروع سال 2019 میلادی (1397/10/11) تحصیل خود را در یکی از دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز نموده و واجد شرایط انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل می باشند بر اساس ضوابط و مقررات مذکور اقدام خواهد شد. کلیه دانش آموختگان ایرانی خارج از کشور در رشته های علوم پزشکی در صورت فارغ التحصیلی از یکی از دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، می توانند بر اساس مصوبات و ضوابط شورای عالی ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور این وزارتخانه پس از ارزشیابی و تائید مدارک تحصیلی در کشور مشغول بکار شوند.
دیدار اعضای اتاق فعالان اقتصادی چین - ایران از سرکنسولگری چند تن از اعضای موسس اتاق فعالان اقتصادی چین - ایران طی دیدار از سرکنسولگری و ملاقات با آقای شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو، اهداف خود از ایجاد این تشکّل را تشریح نمودند. بر اساس توضیحات ایشان، جمعی از فعالان اقتصادی ایرانی به اتفاق برخی از تولید کنندگان چینی تصمیم به راه اندازی این تشکل گرفته اند تا بتوانند در جهت عمق بخشیدن به مراودات دو کشور در حوزه تجارت و تولید مشترک کمک کنند،...
وقایع نگاری اقدامات موساد برای از میان بردن برجام
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص ادعاهای مطرح شده توسط برخی رسانه های آلمانی مبنی بر دستگیری یک تبعه افغان - آلمانی به اتهام جاسوسی برای ایران، ضمن رد هرگونه ارتباط این فرد ادعایی با جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: از شنیدن این خبر در بحبوحه اتهام زنی های امنیتی ناروا و طراحی شده توسط آنانی كه بدنبال تخریب روابط ایران و اروپا در این مقطع مهم و حساس هستند تعجب نمی کنیم.
سخنگوی وزارت امورخارجه ضمن ابراز همدردی با مردم و دولت مکزیک برای حادثه دلخراش انفجار لوله انتقال سوخت که دهها کشته، مجروح و مفقود برجای گذاشت، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در این موقعیت سخت در کنار دولت و ملت مکزیک قرار داشته و آمادگی خود را برای هرگونه کمک اعلام می دارد.
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن اظهارات و اقدامات مداخله جویانه وزیر امور خارجه آمریکا در امور داخلی ونزوئلا گفت: جمهوری اسلامی ایران از دولت قانونی و ملت ونزوئلا در برابر مداخلات غیرقانونی واشنگتن حمایت می کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه با اظهار تاسف از حادثه تلخ انفجار خودروی بمب گذاری شده در برابر دانشکده پلیس کلمبیا در پایتخت این کشور، متوسل شدن به اینگونه اقدامات غیرانسانی و انزجارآمیز که منجر به قربانی شدن انسان های بی گناه می شود، را محکوم کرد و ضمن تسلیت به خانواده قربانیان، با آنها ابراز همدردی کرد.
دکتر محمد جواد ظریف که در صدر یک هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی به عراق سفر کرده بود پس از اقامتی ۵ روزه در بغداد، اربیل، سلیمانیه، کربلا و نجف و انجام دهها ملاقات و گفتگو با مقامات و شخصیت های عراقی و حضور در ۵ همایش اقتصادی و انجام دیدارهای مردمی و بازدید و زیارت عتبات عالیات ساعتی پیش به تهران بازگشت.
به نجف و کربلا و عتبات عالیات مشرف شدم و از ابراز احساسات مردم تحت تاثیر قرار گرفتم. همانگونه که جوانان شجاع ما در کنار برادران عراقی خود در مقابل تروریست های افراط گرا ایستادگی کردند، بخش اقتصادی خصوصی ما نیز در کنار یکدیگر در فعالیت های سودمند مشترک برای ارتقاء زندگی مردم دو کشور خواهند ایستاد."
نشست مشترک تجاری کارآفرینان و تجار ایرانی و عراقی در نجف اشرف با حضور وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر